top of page

Naujienos

„Model NATO Vilnius 2023“ kviečia mokinius išbandyti jėgas NATO viršūnių susitikimo simuliacijoje

Birželio 8 dieną Lietuvoje organizuojamas renginys „Model NATO Vilnius 2023“ daugiau nei 100 Lietuvos vyresniųjų klasių mokinių kviečia išbandyti savo jėgas unikalioje simuliacijoje – imtis NATO šalies narės vadovo vaidmens dalyvaujant NATO viršūnių susitikime.

Image-empty-state.png

2023-05-08

Naujausios technologijos, skirtos jūros ir pakrančių stebėjimui, išplečia kontrabandos aptikimo ir stebėjimo galimybes

Sausio 31 – vasario 1 dienomis Kuršių Nerijoje įvyko tarptautinio projekto PROMENADE bandymai, kurių metu pristatytos naujausios technologijos, skirtos jūros ir pakrančių stebėjimo tobulinimui ir palengvinančios apsikeitimą duomenimis tarp sienos apsaugos tarnybų bei kitų institucijų, tokių kaip policija ar uosto tarnybos.

Image-empty-state.png

2023-02-08

Baltijos jūroje sėkmingai išbandytos naujausios technologijos, skirtos jūros ir pakrančių stebėjimui

Baltijos jūroje įvyko tarptautinio projekto PROMENADE bandymai, kurių metu išbandytos naujausios technologijos, skirtos jūros ir pakrančių stebėjimo tobulinimui ir palengvinančios apsikeitimą duomenimis tarp sienos apsaugos tarnybų bei kitų institucijų, tokių kaip policija ar uosto tarnybos.

Image-empty-state.png

2022-12-02

Andrius Bivainis. Ryškėjančios karo pamokos

Karas Ukrainoje vyksta jau septynis mėnesius. Tai, su kokiu atsargumu buvo vertinama eskalacijos galimybė pirmaisiais karo mėnesiais, atrodo niekis lyginant su dabar viešojoje erdvėje vis kylančia plataus masto konflikto retorika.

Image-empty-state.png

2022-10-07

Sintetinės apertūros radarų duomenys teritorijų stebėjimui

Viena iš BPTI tyrimų krypčių yra iš palydovo gautų sintetinės apertūros radaro (angl. synthetic aperture radar) duomenų panaudojimas kasdieniams uždaviniams spręsti. Mūsų kuriami sprendimai leidžia panaudoti sintetinės apertūros radarų duomenis įvairių teritorijų stebėjimui, ši technologija gali būti pritaikyta kariuomenės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų institucijų veikloje.

Image-empty-state.png

2022-10-06

Andrius Bivainis. Sąjungininkų paramos Ukrainai reikšmė sekinančiame kare

Karas Ukrainoje tęsiasi ketvirtą mėnesį. Vakarų pasaulis vasaros pradžioje skaičiavo šio karo šimtadienį. Viešojoje erdvėje tai sukėlė kiek didesnį susirūpinimą: kiek dar?

Derėtų priminti, kad tai yra ilgalaikė karinė kampanija, joje reikalinga kantri ir nuosekli Vakarų parama Ukrainai.

Image-empty-state.png

2022-06-29

CYBER4DE: aptartas pasiektas progresas kuriant daugiafunkcinį kibernetinio saugumo įrankių rinkinį

Krašto apsaugos ministerijoje birželio 21 d. surengtas tarptautinio projekto CYBER4DE partnerių susitikimas, kuriame aptartas projekto progresas, nustatyti artimiausi prioritetiniai darbai, galimos projekto įgyvendinimo rizikos ir jų suvaldymo priemonės.

Image-empty-state.png

2022-06-21

D. Palavenis. ES iniciatyva, skirta skatinanti inovacijas gynybos srityje - HEDI

Birželio 1 d. buvo oficialiai pradėta Europos gynybos inovacijų centro (toliau – HEDI) (angl. Hub for EU Defence Innovation) veikla. Apie HEDI veiklą simboliškai buvo pranešta Europos gynybos agentūros (angl. European Defence Agency) organizuotą Europos gynybos inovacijų dieną.

Image-empty-state.png

2022-06-12

Lietuvos vadovaujamas ES konsorciumas kuria naujos kartos daugiafunkcinį kibernetinio saugumo įrankių rinkinį

Lietuvos  Į CYBER4DE projektą suburti partneriai iš 7 Europos Sąjungos (ES) šalių kurs naujos kartos Europoje daugiafunkcinį kibernetinio saugumo įrankių rinkinį, kuris reikšmingai prisidės prie  ES kibernetinės gynybos pajėgumų stiprinimo.

Image-empty-state.png

2022-05-07

Kviečiame studentus į praktiką!

BPTI kviečia studentus atlikti vasaros praktiką - dirbsite prie tikrų tarptautinių projektų, vadovaujami patyrusių savo srities ekspertų.

Image-empty-state.png

2022-04-30

Kviečiame prisijungti mokslininkus iš Ukrainos / Пропонуємо роботу науковцям з України

Palaikome ir vienijamės su už laisvę kovojančiais ukrainiečiais. Esame pasirengę šiuo sunkiu laikotarpiu padėti savo kolegoms mokslininkams iš Ukrainos ir pakviesti juos dirbti pas save.

Image-empty-state.png

2022-03-16

PREVISION projekto demonstracija

Penktadienį, spalio 15 d. dalyvavome,  PREVISION projekto scenarijaus „Sukčiavimo veikla užsiimančių įmonių identifikavimas“ demonstracijoje.

Image-empty-state.png

2021-10-14

D. Palavenis: Ar ne laikas kvestionuoti Lietuvos poziciją ofsetų klausimu ginkluotės įsigijimo srityje?

2016 m. buvo priimtas sprendimas įsigyti pėstininkų kovos mašinas „Boxer“. Jas įsigyjant nebuvo naudojamas ofseto būdas, kuris leidžia dalį išlaidų susigrąžinti į valstybės biudžetą ir sustiprinti nacionalinės pramonės kompetencijas. Kitos šalys, pvz., Danijos Karalystė, tuomet ir dabar toliau sėkmingai išnaudoja ofsetus stiprinant savo gynybos pramonės strategines kompetencijas. T

Image-empty-state.png

2021-09-21

D. Palavenis: ES projektas „Stratosferinės platformos“ – unikali galimybė Lietuvai

Europos gynybos fondo 2021 m. kvietimuose galima aptikti siūlymą ES gynybos pramonės subjektams dalyvauti projekte kuriant stratosferines platformas.

Image-empty-state.png

2021-08-31

A. Rakštytė: kaip Baltijos šalys gali prisidėti prie 5G saugumo užtikrinimo vystant transatlantinį bendradarbiavimą?

Agnė Rakštytė, BPTI direktoriaus pavaduotoja ir Center for European Policy Analysis (CEPA) programos "Digital Innovation Baltic" dalyvė, dalinasi įžvalgomis apie 5G saugumo užtikrinimą.

Image-empty-state.png

2021-08-30

Baltijos jūroje sėkmingai įvyko didžiausio ES finansuojamo gynybos tyrimų projekto bandymai

Baltijos jūroje, pietų Švedijos Hano įlankoje, įvyko antroji projekto „Ocean 2020“ demonstracija, kurios metu buvo išbandomos naujausios bepiločių sistemų technologijos jūrinės aplinkos stebėjimui ir kontrolei. Rugpjūčio 25-26 d. bandymuose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kovinių narų tarnyba ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P11 „Žemaitis“ su taktine užduočių valdymo sistema (TUVS), į kurią buvo integruota projekto įranga – italų kompanijos „Leonardo“ nuotoliniu būdu pilotuojamo orlaivio valdymo konsolė bei reikalinga ryšių įranga. Įrangos integravimą atliko projekto partneriai – Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI).

Image-empty-state.png

2021-08-29

Andrius Bivainis. Afganistano griūties vertinimas

Pastarosiomis dienomis panikos, evakuacijos ir sąmyšio vaizdai Kabulo gatvėse, aplink JAV ambasadą Žaliojoje zonoje bei Kabulo oro uoste tapo istorinio virsmo scenomis ilgalaikių konfliktų kamuojamame Afganistane.

Image-empty-state.png

2021-08-17

D. Palavenis. Faktoriai, sąlygosiantys dalyvių sėkmę 2021 m. Europos gynybos fondo kvietimuose

Numatoma, jog 2021 m. projektams iš Europos gynybos fondo (EGF) bus skirta 1,2 mlrd. Eur dotacija. Ko reikia, kad šansai laimėti projektus būtų didesni?

Image-empty-state.png

2021-08-11

Donatas Palavenis. Pokyčio technologijų diegimas Rusijos kariuomenėje

Kaip pastebi BPTI jaunesnysis mokslo darbuotojas Donatas Palavenis, Rusija nori neatsilikti nuo Vakarų pasaulio ir siekia perkelti pokyčio technologijų siūlomus sprendimus į karines pajėgas, o inovacijų centrų koncepcijos diegimas tikėtina duos teigiamą postūmį šioje kryptyje.

Image-empty-state.png

2021-08-04

Lietuvos pasienyje išbandytos inovatyvios technologijos: leis aptikti pažeidimus lengviau ir greičiau

2021 m. rugpjūčio 2-4 d. viename iš Lietuvos sausumos pasienio kontrolės punktų buvo testuojamos naujos technologijos, padedančios atpažinti padirbtus dokumentus ir sienos kirtimo tvarkos pažeidimus. Pasienio pareigūnams skirtus naujos kartos įrankius, grįstus dirbtiniu intelektu, blokų grandinės ir kitomis technologijomis sukūrė konsorciumo „D4FLY“ partneriai iš vienuolikos Europos šalių. Lietuvai projekte atstovauja Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos.

Image-empty-state.png

2021-08-04

bottom of page