top of page

MTTP Paslaugos

Įmonėms

Siūlome Jums lanksčias MTTP paslaugas, kurios padės efektyviau įgyvendinti kasdienius procesus bei užtikrinti Jūsų pranašumą pasitelkiant moksliniais tyrimais grįstas naujoves.

Išradėjams / Novatoriams

Esate išradėjas ir turite idėjų, kurias galėtume drauge įgyvendinti? Susipažinkime! Mes esame atviri visoms iniciatyvoms, kurios padeda augti ir tobulėti.

Mokslininkams ir tyrėjams

Nuolat ieškome mokslininkų ir tyrėjų, kurie norėtų pritaikyti savo įgūdžius ir žinias sprendžiant realaus pasaulio problemas. Esate vienas iš jų? Ieškokite daugiau informacijos skiltyje “Prisijunkite”.

Verslo partneriams

Mes visada ieškome bendradarbių iš įvairių verslo sričių. Susisiekite, ir drauge išsiaiškinkime, kaip galime vieni kitiems padėti augti.

RespiratoryMotion_01_edited.jpg

Efektyvesnė ir saugesnė radioterapija

BPTI padėjo UAB „Rubedo sistemoms“ sukurti platformą, palengvinančią radioterapinį gydymą. Šis naujo tipo gultas radioterapijos metu padeda ligoniams netrukdomai kvėpuoti – fiksuojamas kvėpavimo sukeltas judėjimas, o gultas, judėdamas atitinkama kryptimi, jį kompensuoja. Jis užtikrina ir tikslesnį gydymą, kai švitinamos tik pasirinktos sritys, bet ne sveiki organai, ir pacientas negauna perteklinės radiacijos dozės.

Photo_0687_edited.jpg

Registracijos numerių nuskaitymo sistema

BPTI atliko pagrindinius mokslinius tyrimus, kurie buvo reikalingi pagal užsakymą gaminamoms UAB „Softra“ numerių nuskaitymo sistemoms sukurti. Mūsų parengtų išvadų ir rekomendacijų dėka buvo sukurta efektyvi skaičių atpažinimo programinė įranga. „Softra“ šias sistemas įdiegė jau daugiau kaip 40 automobilių stovėjimo aikštelių Lietuvoje ir užsienyje.

2000px-PEM_fuelcell_edited.png

Vandenilinio kuro elementai ilgiems bepiločių orlaivių skrydžiams

BPTI priklauso konsorciumui, laimėjusiam KAM rengtą konkursą kariniams tikslams naudojamiems „mini“ klasės bepiločiams orlaiviams vystyti. Pagrindinė BPTI užduotis – sukurti vandenilinio kuro pagrindu veikiančią degalų sistemą, kuri leistų pasiekti itin ilgų skrydžių vandenilį paverčiant elektros energija.

12485985_1162878410409402_72358856461201

Žmogaus judesius sekantis savaeigis robotas

BPTI drauge su UAB „Rubedo Sistemomis“ kūrė savaeigį robotą, gebantį bendradarbiauti su žmonėmis. Rezultatas – pirmas toks, visiškai autonominis, vaizdo atpažinimą taikantis robotas. Jis gali sekti savo „šeimininką“ perveždamas sunkius krovinius arba keliauti nurodytu maršrutu ir grįžti į savo parkavimo vietą.  BPTI šiame projekte atsakė už matematinį modeliavimą bei techninio prototipo sukūrimą.

ES-fondai-zenklas_2015-04-13.jpg

El. komercijai skirtos blokų grandinių technologijos ir ja paremtos platformos vystymas

BPTI drauge su UAB „NECOLT LABS“ vykdo projektą, blokų grandinių ir dirbtinio intelekto technologijų metodais sprendžiantį el. komercijos rinkoje egzistuojančią vartotojų duomenų problemą. Projekto metu  ketinama sukurti tris inovatyvius el. komercijos sprendimus, kurie suteiks ženklią pridėtinę vertę tiek el. parduotuvių pirkėjams, tiek pardavėjams. Naudodamiesi projekto sprendimais pirkėjai galės patys saugiai saugoti savo el. komercijos informaciją tinkle ir gauti tiesioginę naudą iš savo asmeninių duomenų. Tuo tarpu pardavėjai (ypač smulkieji) turės galimybę gauti patikimus ir išsamius duomenis apie vartotojų pirkimų patirtį skirtingose el. parduotuvėse. Tokiu būdu bus sprendžiama ir nelygios konkurencijos problema, kai didieji žaidėjai, turėdami nepalyginamai daugiau vartotojų duomenų, gali pasiūlyti nepalyginamai geresnę paslaugą nei mažesni rinkos dalyviai. Projektas finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

ES-fondai-zenklas_2015-04-13.jpg

Sukčiavimo prevencijos priemonių sistematizacija

Dabartinės valstybės institucijose ir bendrovėse taikomos prevencijos sistemos, grįstos žmogaus nustatytomis taisyklėmis, tampa neįgalios kovoti su nuolat subtilėjančiais sukčiavimo atvejais. Tokios sistemos nenustato retesnių ir naujų rizikos faktorių, taigi neaptinka naujų sukčiavimo būdų, dar kitaip vadinamomų „anomalijomis“ (nuokrypio nuo įprastinės elgsenos). Projektu su UAB „Proit“ siekiame sukurti naują, sisteminę sukčiavimo prevencijos priemonę, skirtą anomalaus elgesio – potencialių sukčiavimo veiklų – identifikavimui. Kuriama sistema analizuos didelius istorinių duomenų kiekius, taikys esamas ir kurs naujas duomenų susiejimo ir analizavimo priemones, generuos perspėjimus apie nustatytus rizikos atvejus, sukurs standartizuotus metodus ir architektūras, skirtas saugoti, organizuoti, valdyti, anonimizuoti, šifruoti ir išnaudoti didelius duomenų kiekius. Sistema nustatys atitinkamus atvirus šaltinius ir parengs sprendimus, kaip integruoti šią informaciją į rizikos analizės priemones. Projektas finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Kibernetinis saugumas

Bendradarbiaujame su technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų įmone UAB „NRD CS“ ir kuriame 3 naujus pasaulyje produktus, kurie leis automatizuoti ir standartizuoti kompiuterių saugumo incidentų valdymo grupės (CSIRT) organizacijų procesus.  Pagrindinis dėmesys skiriamas ypač svarbioms kibernetinio saugumo ir atsparumo temoms – saugumo situacijos būsenos stebėjimo ir vertinimo, išankstinio perspėjimo ir reagavimo. Projekto metu bus sukurti prototipai produktų, skirtų viso pasaulio kritinės infrastruktūros valdytojams bei kibernetinio saugumo centrams. Projektas „UAB „NRD CS“ investicijos į MTEP“ yra finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Robotai efektyvesnei komunikacijai (Bot Cloud)

Norint sėkmingai vykdyti verslo veiklą, įmonėms reikia užtikrinti efektyvią komunikaciją tiek su savo klientais ir partneriais, tiek įmonės viduje. Robotai gali efektyviai padėti žmonėms bendrauti B2B ir B2C kontekste. Projekto įgyvendinimo metu su UAB „Tilde informacinės technologijos“ kuriame platformą, skirtą komunikaciniams robotams kurti ir pritaikyti Baltijos šalių rinkos klientams. Ši platforma apims pagrindines funkcijas, būtinas norint kurti robotus realiems verslo klientams Baltijos šalyse. Projekto veiklos apima natūraliosios kalbos supratimą, dialogo valdymo sistemą, robotus su įgalintu balsu bei dialogus kuriančios „Bot Cloud“ platformos prototipą. Projektas finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Vaizdo apdorojimo sistemos bepiločiams orlaiviams ir išmaniajam miestui

Išmanus vaizdo stebėjimas reikalauja naujų vaizdo apdorojimo ir analizės sprendimų. Kartu su UAB „Magma solutions“ kūrėme dirbtinio intelekto sistemas, skirtas vaizdo apdorojimui realiu laiku, kurios vėliau bus panaudojamos bepiločių orlaivių ir išmaniojo miesto sprendimuose. Projekto metu buvo sprendžiami tokie techniniai neapibrėžtumai kaip pažangių neuroninių tinkų architektūra objektų detektavimui realiu laiku, vieningo erdvinio modelio sudarymas iš skirtingų kamerų ir daviklių, to paties objekto pastebėto skirtingomis kameromis ir skirtingais kamerų kampais atpažinimas bei objektų savybių atpažinimas ir palyginimas tarpusavyje naudojant DI. Produkto metu sukurtos dirbtinio intelekto sistemos įgalinans bepiločių orlaivių gamintojus bei išmaniųjų miestų gyventojus kurti išmaniuosius saugumo, transporto srautų, logistikos ir išteklių valdymo, ar miesto planavimo sprendimus, pagerinančius gyvenimo miestuose kokybę. Projektas finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Draudiminio įvykio prigimtinės rizikos vertinimo sistema

Beveik kiekvienoje draudimo grupėje yra įmanoma draudimo apgavystė. Griežtėjant finansinių ir į jas panašių paslaugų reikalavimams ir priežiūrai, kyla poreikis naujam produktui, kuris užtikrintų tikslesnius rizikos skaičiavimus, tikslesnes situacijų simuliacijas, didesnį siūlomų galimų sprendimų ir atliekamų saugesnių sprendimų skaičių. Projekto metu su UAB „Data House“ kuriame tikslų, konkrečiais parametrais apibrėžtą nedraudiminės prigimties rizikos modelį, kuris padėtų tiksliai identifikuoti apgaulės atvejus ir ne tik padėtų sveikatos draudimo bendrovėms, bet būtų patraukli daugelio pasaulio šalių draudimo paslaugų operatoriams ir rizikų valdytojams. Projektas finansuojamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Photo_0680_edited.jpg

Padedame įmonėms pirmauti

Spręsdami sudėtingus mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) klausimus suburiame įvairių sričių mokslininkus, kad mūsų žinios ir gebėjimai kuo geriau atlieptų Jūsų poreikius. Patys įgyvendiname LMT, MITA, HORIZON projektus, taip pat siūlome ir tokias priemones kaip „Inočekiai“ (atkreipiame dėmesį, kad iki 2020-09-30 vyksta paraiškų dėl „Inovacinių čekių“ teikimas). O štai čia – keli mūsų efektyvaus bendradarbiavimo su įmonėmis pavyzdžiai.

bottom of page