top of page

PREVISION projekto demonstracija

2021-10-14

Penktadienį, spalio 15 d. dalyvavome  PREVISION projekto scenarijaus „Sukčiavimo veikla užsiimančių įmonių identifikavimas“ demonstracijoje. Jos metu drauge su partneriais išbandėme projekto metu sukurtus įrankius, kurie padėtų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) ir kitoms teisėsaugos institucijoms efektyviau nustatyti įmones ar asmenis, planuojančius ar vykdančius nusikalstamas finansines veikas. Pademonstruoti įrankiai ir metodai gali būti panaudoti įvairiuose finansinių nusikaltimų tyrimo proceso etapuose.

Pagal FNTT parengtą scenarijų BPTI ir projekto partneriai išbandė įrankių ir metodų prototipus, kurie:

  • renka duomenis iš atvirai prieinamų šaltinių;

  • susieja duomenis iš atvirų šaltinių su turima informacija (pvz. atliktos finansinės operacijos, įmonių savininkai ir pan.);

  • tekste išskiria aktualią semantinę informaciją (pvz. vardai, įmonių pavadinimai, vietovės, datos, valiutos ir pan.);

  • analizuoja įvairius duomenis, kad aptiktų paslėptą informaciją, susijusią su kripto valiutų operacijomis.

Demonstracijai BPTI parengė ir išbandė savo kuriamą teksto vizualizavimo įrankį. 


PREVISION  projekto tikslas - pritaikyti dirbtinio intelekto, duomenų analizės ir duomenų vizualizavimo metodus, leidžiančius teisėsaugos institucijų specialistams susieti, prioretizuoti ir analizuoti iš skirtingų šaltinių surenkamą informaciją, kad galima būtų palengvinti sprendimų priėmimą. Projekto įgyvendinimas finansuojamas pagal „Horizon 2020“ programą.

bottom of page