top of page

D. Palavenis. ES iniciatyva, skirta skatinanti inovacijas gynybos srityje - HEDI

2022-06-12

Birželio 1 d. buvo oficialiai pradėta Europos gynybos inovacijų centro (toliau – HEDI) (angl. Hub for EU Defence Innovation) veikla. Apie HEDI veiklą simboliškai buvo pranešta Europos gynybos agentūros (angl. European Defence Agency) organizuotą Europos gynybos inovacijų dieną.


HEDI įkūrimas buvo numatytas ES Strateginiame kompase saugumui ir gynybai, išleistame š. m. kovą. Šiame dokumente yra numatyti ir kiti būdai bei priemonės, leisiančios iki 2030 m. sustiprinti ES gynybą ir saugumą.


Sprendimas dėl HEDI įkūrimo buvo priimtas Europos gynybos agentūros valstybių narių gynybos ministrų š. m. gegužės 17 d. vykusio susitikimo metu, o parengiamieji kūrimo darbai vyko nuo 2021 m. gegužės mėn.


Struktūriškai HEDI veiks Europos gynybos agentūroje, kuri siekia skatinti inovacijas, sutelktumą ir teikti įvairiapusę naudą jos dalyviams. Manytina, kad HEDI veikla bus vykdoma srityse, kurios yra pripažintos svarbiomis karinių pajėgumų vystymo, gynybos tyrimų ir pramonės vystymo kryptyse. Išvardintiems prioritetams pritarė visos ES valstybės, dalyvaujančios Europos gynybos agentūros veikloje.


Visą straipsnį skaitykite vz.lt portale

bottom of page