top of page

Sintetinės apertūros radarų duomenys teritorijų stebėjimui

2022-10-06

Viena iš BPTI tyrimų krypčių yra iš palydovo gautų sintetinės apertūros radaro (angl. synthetic aperture radar) duomenų panaudojimas kasdieniams uždaviniams spręsti. Mūsų kuriami sprendimai leidžia panaudoti sintetinės apertūros radarų duomenis įvairių teritorijų stebėjimui, ši technologija gali būti pritaikyta kariuomenės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų institucijų veikloje. Šiuo metu BPTI vykdo projektą, kuriame siekiama šiuos duomenis panaudoti jūros ir pakrančių stebėjimui.

Kaip teigia BPTI Gynybos programos vadovas Gediminas Molis, tai – inovatyvus sprendimas, o šiuo metu esamas pakankamai didelis ir vis didėjantis C ir X-band sintetinės apertūros radarų palydovų tankis leidžia stebėti vietovės pokyčius ar objektų judėjimą jūroje ir sausumoje esant bet kokioms meteorologinėms sąlygoms. 

Dar vienas galimas sintetinės apertūros radaro surinktų duomenų panaudojimas – audrų padarinių elektros tinklui stebėjimas. ESO užsakymu atlikta sintetinės apertūros radaro palydovų rinkos analizė  ir Vokietijos startuolio pademonstruota paslauga leido įvertinti šios technologijos perspektyvas artimiausioje ateityje. Atlikto tyrimo pagrindu bus daromi sprendimai dėl tolesnio technologijos naudojimo tam, kad audros padarinių šalinimą galima būtų vykdyti greičiau ir efektyviau.


Visą straipsnį apie audrų padarinių elektros tinklui stebėjimą palydovų pagalba skaitykite naujienų portale Delfi


bottom of page