top of page

BPTI tapo pirmąją Lietuvos organizacija, vadovausiančia Europos gynybos pramonės plėtros programos projektui

2021-06-30

Birželio 30 d. Europos Komisijos paskelbė 26 projektus, kurių įgyvendinimui bus skirta Europos gynybos pramonės plėtros programos (angl. EDIDP) parama. Tarp atrinktų projektų yra Baltijos pažangių technologijų instituto (BPTI) vadovaujamas konsorciumas CYBER4DE. Tai pirmas kartas programos įgyvendinimo istorijoje, kai  projektui ir konsorciumo partneriams vadovaus Lietuvos organizacija.


CYBER4DE kurs pirmąjį Europoje daugiafunkcinį kibernetinio saugumo įrankių rinkinį. Kuriamas produktas bus ypač naudingas ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekte įsteigtoms ES Kibernetinėms greitojo reagavimo pajėgoms, nes įgalins jas veikti dar efektyviau. Sukurtomis inovacijomis galės naudotis ir kitos karinės bei civilinės paskirties institucijos, siekiančios greitai ir efektyviai suvaldyti kibernetinius incidentus.


Pasak BPTI direktoriaus dr. Tomo Žalandausko, sėkmė EDIDP programoje nėra atsitiktinumas, o nuoseklaus darbo rezultatas. „Telkti savo kompetencijas ir gebėjimus ties saugumo ir gynybos sritimi pradėjome dar 2015 m. Kryptingai dirbome, aktyviai dalyvavome Europos Sąjungos finansuojamuose gynybos projektuose, plėtėme partnerių ratą. Šis įvertinimas svarbus ne tik mums, bet ir Lietuvai – taip priartėjame prie ateities gynybos technologijų, tampame ne tik jų vartotojais, bet ir kūrėjais”, – įsitikinęs BPTI vadovas.


CYBER4DE pagal skirtų dotacijų sumą – 9,3 mln. eurų – patenka tarp penkių didžiausių šiemet EDIDP programos finansuojamų projektų. BPTI vadovaujamas konsorciumas iš viso subūrė 10 partnerių iš 7 ES šalių: Leonardo SPA (Italija), Thales, Airbus (Prancūzija), Asseco Poland (Lenkija), Talgen Cybersecurity (Estija), METRA (Rumunija), Infigo, Poslovna Inteligencija (Kroatija), NRD CS (Lietuva).


Be CYBER4DE, BPTI taip pat dalyvaus dar dviejuose EDIDP 2020 m. kvietimo projektuose kaip konsorciumų partneris, tobulinant apsaugos nuo bepiločių orlaivių technologijas bei kuriant lėktuvų ir sraigtasparnių savisaugos sistemas.

bottom of page