top of page

Bendradarbiaujant BPTI ir „Ignitis grupei“ – daugiau išmaniųjų sprendimų elektros tinkle

2021-06-07

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Baltijos pažangių technologijų instituto (BPTI) ir  „Ignitis grupės“ apima inovatyvių sprendimų – Inovacijos pilotų – paiešką, rengimą ir rezultatų analizę skirstomuosiuose elektros tinkluose. Kartu su „Ignitis grupei“ priklausančia įmone „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), BPTI šią savaitę pradės  įgyvendinti jau septintą bendrą projektą.


Su kolegomis iš ESO ir „Ignitis grupės“ BPTI diskutuoja, kokie inovatyvūs sprendimai ar įranga galėtų pagerinti sistemos veiklą. Pavyzdžiui, kokia energijos kaupimo techninė ir programinė įranga skatintų efektyvų elektros tinklo veikimą, optimizuotų tinklo ir / ar gaminančių vartotojų energijos gamybą, saugumą. BPTI vykdo reikiamos įrangos paiešką Lietuvoje ir užsienyje, stebi jos veikimą ESO infrastruktūroje, analizuoja rezultatus, juos sistemina bei teikia rekomendacijas.


„Vertiname partnerystę su „Ignitis grupe“ bei galimybę dirbti prie kritinės infrastruktūros projektų. Prisidėdami prie inovacijų plėtros, didiname mūsų šalies energetikos rinkos konkurencingumą, o inovatyvių sprendimų naudą neabejotinai pajus ir galutiniai vartotojai“, – teigia BPTI direktorius dr. Tomas  Žalandauskas.

bottom of page